poniedziałek, 9 marca 2015

Dla kogo Star Office?

Pakiet StarOffice 8 oferuje rozbudowane aplikacje biurowe, zgodność z pakietem Microsoft Office i for-matem XML oraz zabezpieczenia dla przedsiębiorstw, jednocześnie ograniczając koszty na jednego użytkownika.

StarOffice 8 jest kompletnym, rozbudowanym, bogatym w funkcje pakietem aplikacji biurowych, zapewniającym znaczną redukcję kosztów na jednego użytkownika i pełną zgodność z pakietem Microsoft Office.

Główne zalety:
  • Kompletny pakiet aplikacji biurowych dający oszczędności na każdym użytkowniku.
  • Bardziej efektywna konfiguracja funkcji dla użytkowników.
  • Zabezpieczenia i pomoc techniczna dla przedsiębiorstw.
Kompletny pakiet aplikacji biurowych
Pakiet StarOffice 8 obejmuje rozbudowane aplikacje do obróbki tekstów, tworzenia arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji, rysunków i obsługi baz danych, spełniające wszystkie potrzeby użytkowników w zakresie współpracy, komunikacji, gromadzenia informacji i analizy. Jego zasoby obejmują słowniki, tezaurus, czcionki, obiekty ClipArt, szablony oraz oszczędzające czas kreatory.

Niski koszt posiadania
Cena pakietu StarOffice 8 Enterprise Edition wynosi około jednej piątej ceny pakietu Microsoft Office. Przy dużej liczbie użytkowników oszczędności są znaczne. Przedsiębiorstwom oferowana jest także licencja RTU (Right To Use) firmy Sun, która daje prawo do zainstalowania maksymalnie pięciu kopii pakietu StarOffice 8 na jednego użytkownika na komputerach firmowych.

Bardziej efektywna konfiguracja funkcji dla użytkowników
Oba pakiety, StarOffice 8 i Microsoft Office, posiadają pełny zestaw przydatnych funkcji biurowych, ale niewielu użytkowników potrzebuje wszystkich. Po co płacić o wiele więcej za aplikacje, których część użytkowników może nawet nigdy nie otworzyć? Teraz nie trzeba.

Zabezpieczenia klasy korporacyjnej
Podpisy cyfrowe i certyfikaty, wykorzystywane we wszystkich aplikacjach pakietu StarOffice 8, stały się standardem zabezpieczeń w przedsiębiorstwach. Umożliwiają użytkownikom weryfikację zgodności dokumentu z oryginałem. Co więcej, użytkownicy systemu operacyjnego Solaris 10 uzyskują zabezpieczenia klasy wojskowej, które są nie do przejścia dla wirusów komputerowych.

Pomoc techniczna w skali całego przedsiębiorstwa
Światowej klasy plany serwisowe Premium i Stan-dard firmy Sun stanowią kompleksowy i efektywny sposób na jak najlepsze wykorzystanie możliwości pakietu StarOffice 8. Nasi inżynierowie pomocy technicznej służą pomocą przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu w identyfikacji i rozwiązywaniu problemów technicznych.    

Ułatwienia dostępu
Ułatwienia dostępu zawarte w systemie operacyjnym, takie jak lupa, lektor czy klawiatura ekranowa, są dostępne dla użytkowników pakietu StarOffice 8.

Format OpenDocument organizacji OASIS
Dokumenty i szablony StarOffice można zapisywać w nowym formacie OpenDocument organizacji OASIS (Organization for the Advancement of Structured information Standards), który jest międzynarodowym standardem na potrzeby oprogramowania biurowego. Daje to użytkownikom najszerszy zakres zgodności z dokumentami otrzymanymi od partnerów, dostawców i klientów, którzy również korzystają z popularnego formatu plików XML organizacji OASIS.

Obsługa formularzy XForms
Aplikacje pakietu StarOffice 8 obsługują formularze XForms, co zapewnia lepszą współpracę z produktami innych firm, które również obsługują ten standard. Oprogramowanie StarOffice 8 umożliwia tworzenie i edycję formularzy XForms opartych na formacie OpenDocument. Formularze XForms pozwalają definiować zależności między formantami formularzy i obliczeniami bez konieczności programowania lub pisania makr.

Filtry wejściowe/wyjściowe XML
Filtr XML importuje i eksportuje pliki w formacie XML do/z oprogramowania StarOffice. Na potrzeby transformacji XML filtr ten wykorzystuje standardowe szablony transformacji XSL Szablony XSL są standardem organizacji W3C.

Eksport w formacie PDF jako bezpłatny dodatek
Ile można zaoszczędzić na jednego użytkownika, eliminując koszt aplikacji PDF? Nawet 399 USD, prawie czterokrotnie więcej niż wynosi koszt pakietu StarOffice 8. Pełna funkcja eksportu w formacie PDF wchodzi w skład pakietu StarOffice 8 bez dodatkowej opłaty.

Narzędzia migracji pakietu StarOffice
Pakiet StarOffice 8 dla firm zawiera zestaw narzędzi znacznie obniżających koszt i czas przejścia użytkowników pakietu Microsoft Office na StarOffice. Narzędzia migracji dostępne w pakiecie StarOffice 8 Enterprise Edition obejmują Kreator profesjonalnych analiz i Kreator migracji makr.

Kreator profesjonalnych analiz przeprowadza analizę dokumentów użytkownika w celu identyfikacji potencjalnych zagrożeń związanych z migracją, oblicza koszty jej przeprowadzenia i pozwala je ograniczyć poprzez przygotowanie dokumentów do przeniesienia. Kreator migracji makr dokonuje analizy makr pakietu Microsoft Office i ich konwersji na makra StarOffice.

Menedżer konfiguracji systemu JDS (Java Desktop System)
To centralne narzędzie konfiguracji ułatwia zarządzanie ustawieniami użytkowników pakietu StarOffice, takimi jak profile, zasady, zabezpieczenia i uwierzytelnianie oraz kontrola dostępu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz